XIAOMI TV Mi Stick Андроид ТВ Стик

 • Во Chromecast можете лесно да емитувате видеа и други содржини од телефонот, таблетот или лаптопот директно на екранот на телевизорот во 1080 стр.
  Лесен и пренослив Со помалку од 30 g е доволно мал за лесно да го собере во вашиот џеб. Заборавете на каблите, приклучете го овој стик  на кој било телевизор.
 • Само три лесни чекори за да започнете и можете да започнете да уживате во сè што има да понуди Mi TV стикот за кратко време!
  Mi TV Stick се напојува со Android TV 9.0 кој поддржува гласовно пребарување и Chromecast што ве поврзува со светот на содржини. Следете ги вашите омилени ТВ емисии, играјте игри, гледајте вести или вклучете го радиото.
 • Нема повеќе пишување. Притиснете го копчето за микрофон на далечинскиот управувач за брзо да го пронајдете она што го барате, без разлика дали ја барате омилената емисија, песна или прашувате за времето.

3,245 ден

Опис

 • Андроид TV stick
 • Резолуција:1080P (1920×1080@60fps)
 • CPU:четири јадрен Cortex-A53
 • GPU:ARM Mali-450
 • Меморија:1/8GB
 • Оперативен систем:Android 9.0
 • Wifi:802.11a/b/g/n/ac 2.4GHz/5GHz
 • Bluetooth:4.2
 • Видео декодер:VP9-10, H.265, H.264, VC-1, MPEG1/2/4, Real8/9/10
 • Видео формат:RM, MOV, VOB, AVI, MKV, TS, MP4
 • Звучен декодер:DOLBY, DTS
 • Звучен формат:MP3, AAC, FLAC, OGG
 • Декодер за слика:JPG, BMP, GIF, PNG

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.