ARIETE PROFESSIONAL GARMENT STEAMER ПРОФЕСИОНАЛНА ВЕРТИКАЛНА ПЕГЛА

 • Моќност: 220V-240V / 50-60hZ /~2200W
 • Површина за пеглање од нерѓосувачки челик со 4 нивоа на моќност
 • Алуминиумски котел
 • Отстранлив резервоар за вода од 3 литри
 • Проток на пареа 45 g/min
 • Телескопски алуминиумски столб
 • 4 тркала (2 ротирачки и две големи задни тркала
 • Нога прекинувач за вклучување и исклучување
 • Време на греење 50″
 • Преклопен решетка за облека со клешти за панталони и здолништа
 • Додатоци: четка + ракавица
 • Две години гаранција

Професионална вертикална пегла: пеглајте и ревитализирајте ја секоја облека со едно движење
Со Ariete Canister Garment Steamer можете да пеглате и освежувате фустани, јакни или чаршафи на многу едноставен и брз начин. Пеглата е идеална за освежување на завеси, перници и постелнина со единствена моќ на пареа. Најдобро решение за заштеда на време и гардероба која секогаш е лесна за носење.

Откријте нов начин на пеглање!

Испеглајте и освежете ги алиштата додека висат на закачалката

8,499 ден

Опис

Со професионалната пегла Ariete, пеглањето е уште полесно! Предметите што сакате да ги испеглате или освежите закачете ги на закачалката и секој набор ќе исчезне за неколку минувања на пареа. Завеси, кошули, јакни, палта и панталони, сè ќе биде подготвено за носење во неколку едноставни чекори.

 

Практична закачалка

Благодарение на практичната закачалка, можете да ги отстраните сите брчки на облеката користејќи вертикална пареа која продира длабоко во влакната на ткаенината. SteamJet Pro исто така ги отстранува непријатните мириси и ги освежува алиштата, чаршафите и завесите без напор и брзо.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.