BLACK UP Крем за сончање за лице СПФ 30

Содржи комбинација на УВА- и УВБ-филтри, витамин Е, Де-пантенол и на екстракт од алое вера. Вградените состојки овозможуваат висока заштита на лицето од УВА- и од УВБ-зраците во текот на сончањето, а истовремено ја заштитуваат кожата од изгореници и од црвенило.

УВА- и УВБ-филтрите се висококвалитетни хемиски филтри, кои имаат способност да ги апсорбираат УВ-зраците и на тој начин да ја заштитуваат кожата од штетните УВ-зраци. Нивното дејство е појачано со механички филтер УВА/Б со широк спектар дејства и е особено препорачлив за чувствителна кожа.

Кремот е збогатен со екстракт од алое вера, кој ѝ дава дополнителна влажност на кожата.

Содржи Де-пантенол, кој е моќен навлажнувач и продира сѐ до долните слоеви на кожата, и витамин Е, кој има големо антиоксидативно дејство.

50 мл

158 ден

Опис

 

Дерматолошки тестиран.
Наменет е за сите типови кожа.
Начин на употреба: се нанесува на сува кожа, 15 минути пред изложување на сонце и по секое капење. Може да се користи повеќепати во текот на денот.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.