Промоција!

BLACK UP Масло за сончање СПФ 50

150 мл

439 ден 394 ден

Опис

Содржи комбинација на УВА- и УВБ-филтри и на витамин Е. Маслото за сончање со СПФ 50 овозможува висока заштита на кожата во текот на сончањето.

Во комплексната формула е применета комбинацијата на хемиски филтри УВА + УВБ + УВА/Б, меѓу кои и најефикасниот достапен хемиски филтер со широк спектар дејства, според европската легислатива.

Маслото содржи витамин Е и состојки што обезбедуваат целосна нега и пријатно кадифесто чувство на кожата при допир.

– Дерматолошки тестиран.
– Наменет е за сите типови кожа.
– Брзо се апсорбира и не ја мрси кожата и облеката.
– Водоотпорен.
Начин на употреба: се нанесува повеќепати во текот на сончањето.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.