CARRERA Хеликоптер со далечинско Green Chopper II

 • Green Chopper 2 e извонреден хеликоптер со далечинско управување за деца од 8 години нагоре.
 • Со автоматски процес на полетување и слетување.
 • Автоматска контрола на висина.
 • Со 2 ротора и жироскоп кој обезбедува стабилност на летањето.
 • LED ноќно светло.
 • Прецизен далечински управувач од 2,4 GHz за прецизно управување без пречки.
 • Прецизно управување во сите правци – 360 степени.
 • Вклучени батерии – играј веднаш!
 • Димензии на хеликоптерот 18*3,8*9,5 цм.
 • За деца од 8 години нагоре
 • 30 минути полнење со USB адаптер за 6 минути лет.

3,430 ден

Опис

YouTube видео за карактеристиките на : Green Chopper2

https://youtu.be/li6lUMzZK_Q

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.