CeraVe BLEMISH CONTROL GEL Гел за кожа склона кон неправилности 40ml

Содржи алфа (AХA) и бета (БХA) хидрокси киселини.
Ги намалува несовршеностите и неправилностите, го подобрува изгледот на порите. Помага во одржувањето на заштитната бариера на кожата. Со три есенцијални церамиди, гликолна и млечна киселина.

УПАТСТВО: Нанесете на цело лице со нежни кружни движења. За вечерна употреба. Избегнувајте го пределот околу очите. Во случај на контакт, исплакнете темелно со вода. Специјален мирис производот развива поради состојките.

НЕКОМЕДОГЕН | БЕЗ МИРИС / БЕЗ АЛКОХОЛ*.

Овој производ содржи алфа хидрокси киселина (AHA) која може да ја зголеми чувствителноста на кожата на сонце,
особено можност за изгореници од сонце. Користете заштита од сонце, носете заштитна облека и ограничете ја изложеноста на сонцето додека го користите производот и неколку недели после употребата.

1,063 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.