НА ПОПУСТ 17%

Desso Glamour Eau de Parfum Парфем

100мл

Мириса слично на Hugo Boss “The Scent for Her”

999 ден

Опис

Овој мирис зрачи со една невообичаена женска елеганција, топлина и сензуалност. Преку нагласениот интензитет, пред се благодарение на праската и фрезијата во главната нота, умешноста на заводливоста се рефлектира во сите нејзини форми. Османтусот во срцето и дава на целата композиција, една уникатна нота на женственост. Интензивно и таинствено, во основата на овој парфем, зрачи какаото со неговата магија на привлечност. Создаден за жени, кои точно знаат што сакаат во животот.

  • Главни ноти – Праска , Фрезија
  • Средни ноти – Османтус
  • Основни ноти – Какао
  • Доминантна нота – Праска
  • Годишно време – Пролетен
  • Дневен/Ноќен – Дневен

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.