HELENVITA Гел за итни корекции 15мл

Гел за локална апликација против мозолчиња со благо антисептично дејство, Ја намалува големината на постоечките мозолчиња, но истовремено ја спречува појавата на нови.

Активната состојка Phychosaccharide® го регулира создавањето на себум, има анти-инфламаторно дејство и го забрзува заздравувањето, додека Салицилната киселина (40%) ги чисти затнатите пори. Има анти-микробиотско дејство против акните како резултат на Пироктин Оламин, додека алкохолот има антисептично и антибактериско дејство, и го спречува крварењето.

 Дерматолошки тестиран производ
 Клинички тестиран производ
 Не содржи парабени

 

480 ден

Опис

Состав:
АЛКОХОЛ ДЕНАТ, ВОДА, 1-2 ХЕКСАНЕДИОЛ, СИЛИЦИУМ ДИОКСИД, ПЕГ-40 ХИДРОГЕНИЗИРАНО
РИЦИНУСОВО МАСЛО, ПОЛИАКРИЛАТ КРОСПОЛИМЕР-6 БЕНЗИЛ АЛКОХОЛ, ПАРФЕМ, ХИДРОКСИЕТИЛ
ЦЕЛУОЛОЗА, САЛИЦИЛНА КИСЕЛИНА, ХИДРОЛИЗИРАНА АЛГА, ФЕНОСКИЕТАНОЛ, ТЕТРАНАТРИУМ ГЛУТАМАТ
ДИАЦЕТАТ, ЦИНК СУЛФАТ

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.