HELENVITA Хидратантна дневна крема за лице СПФ15, за нормална/мешана кожа 50мл

Хидратантна дневна крема за лице, СПФ15, за нормална/мешана кожа 50мл
Штити од оксидативен стрес и фотостареење, ги спречува знаците на стареење. Моќен хидратантен комплекс со инстантна хидратација и подмладување на кожата.
Содржи уникатен пептид од багрем, кој придонесува за значителна хидратација на кожата, и активни аминокиселини што го одложуваат процесот на стареење на кожата.

Дерматолошки тестиран производ
Клинички тестиран производ
Не содржи парабени

Употреба
Се нанесува наутро на чисто лице и врат со кружни движења се дури не се апсорбира целосно. Избегнувајте допир со очите.

1,200 ден

Опис

Состав

ВОДА, ЕТИЛХЕКСИЛ МЕТОКСИСИНАМАТ, ОКТОКРИЛЕН, Ц12-15 АЛКИЛ БЕНЗОАТ, БУТИЛ
МЕТОКСИДИБЕНЗОИЛМЕТАН, ГЛИЦЕРИЛ СТЕАРАТ, ХИДРОГЕНИЗИРАН ЕТИЛХЕКСИЛ ОЛИВАТ, МАСЛО ОД
СЕМЕТО НА ПЛОДОТ НА АРГАНОВО ДРВО (АРГАНИЈА СПИНОЗА), НАТРИУМ ПОЛИАКРИЛАТ, НАТРИУМ
КОКОИЛ АЛАНИНАТ, СИЛИЦИУМ ДИОКСИД, ПАНТЕНОЛ, ФЕНОКСИЕТАНОЛ, ПАРФЕМ, СТЕАРИНСКА
КИСЕЛИНА, НАТРИУМ СТЕАРОИЛ ГЛУТАМАТ, ГЛИЦЕРИЛ УНДЕЦИЛИНАТ, МИКАШИСТ, МАЛТОДЕКСТРИН,
ХИДРОЛИЗИРАН ЕКСТРАКТ ОД СЕМЕ ОД БАГРЕМ ОД СЕМЕЈСТВОТО МАКРОСТАЦИЈА, НАТРИУМ
ХИЈАЛУРОНАТ, КАПРИЛИЛ ГЛИКОЛ, КСАНТАНОВА ГУМА, ХИДРОГЕНИРАНО МАСЛИНОВО МАСЛО,
ТОКОФЕРОЛ, ЕТИЛХЕКСИГЛИЦЕРИН, МАСЛО ОД СЕМЕ ОД СОНЧОГЛЕД (HELIANTHUS ANNUUS),
ТЕТРАНАТРИУМ ГЛУТАМАТ ДИАЦЕТАТ, ЦИНК ОКСИД, ЦИ 77891.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.