HELENVITA Мицеларна вода за чистење на лице 400 мл

Вода за секојдневно чистење и отстранување на шминка од лице, очи и усни

Ефективно ја отстранува водоотпорната шминка, нечистотии и маснотии. Содржи Провитамин Б5
и Алое вера кои ја смируваат и регенерираат кожата. Екстрактот од кора од магнолија има
антиоксидантно дејство и ја зајакнува бариерата на кожата.
Опис
Соодветно за сите типови на кожа, дури и најчувствителните
Дерматолошки тестиран производ
Офталмолошки тестиран производ
Клинички тестиран производ
Не содржи парфем

Употреба
Намокрете памучен тупфер и исчистете го лицето, очите и усните со нежни кружни движења. Не
се исплакнува. Само за надворешна употреба.

900 ден

Опис

Состојки
ВОДА, ПРОПАНЕДИОЛ, ГЛИЦЕРИН-7 КАПРИЛАТ/КАПРАТ, ПАНТЕНОЛ, ГЛИЦЕРИН, ДИПОТАСИУМ ФОСФАТ,
ЦЕТРИМОНИУМ БРОМИД, СОК ОД ЛИСТ ОД АЛОЕ БАРБАДЕНСИС, ПОТАСИУМ ФОСФАТ, ЕКСТРАКТ ОД КОРА
ОД МАГНОЛИЈА ОФИЦИНАЛИС, ПОТАСИУМ СОРБАТ, СОДИУМ БЕНЗОАТ.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.