HELENVITA Пена за чистење на лице 150 мл

Кадифеста пена, за секојдневно чистење на мрсна кожа, склона на акни
Детален преглед
Пена за дневно чистење на масна кожа, склона на акни. Идеална во случаи на дехидрација на кожата,
како резултат на медицински третмани.
Нежно чисти длабински, ги отстранува нечистотиите и прекумерниот себум, ја враќа рамнотежата на
вознемирениот заштитен слој на кожата.
Активната состојка со природно потекло Phychosaccharide® го регулира лачењето на себум и го спречува
размножувањето на бактериите, додека Витаминот Е, Алое вера гелот и Натриум пиролидонската киселина
хидрира и ги надоместува липидите во нарушената епидермална бариера, и ја смирува кожата.
Опис
Дерматолошки тестиран производ
Клинички тестиран производ
Не содржи парабени

Употреба
Се нанесува наутро и навечер на влажна кожа. Се масира нежно и исплакнува со многу вода.

670 ден

Опис

Состав
ВОДА, НАТРИУМ ЛАУРОИЛ САРКОСИНАТЕ, СОК ОД ЛИСТ ОД АЛОЕ БАРБАДЕНСИС, КОКАМИДОПРОПИЛ
БЕТАИН, ПЕГ-7 ГЛИВЕРИЛ КОКОАТ, КОКО-ГЛУКОСИД, ПАНТЕНОЛ, НАТРИУМ ЛАУРОИЛ ГЛУТАМАТ, КАПРИЛИЛ
ГЛИКОЛ, ЦИТРИЧНА КИСЕЛИНА, НАТРИУМ ПЦА, ПАРФЕМ, ЕТИЛХЕКСИЛ ГЛИЦЕРИН, НАТРИУМ БЕНЗОАТ

ГЛИЦЕРИЛ, КАПРИЛАТ, ФЕНИЛПРОПАНОЛ, ГЛИЦЕРИН, ТОКОФЕРИЛ АЦЕТАТ, ПОЛИКВАТЕРНИУМ-10,
ХИДРОЛИЗИРАНА АЛГА, ТЕТРАНАТРИУМ ГЛУТАМАТ ДИАЦЕТАТ, ФЕНОКСИЕТАНОЛ, ЦИНК СУЛФАТ.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.