❤️INDOOR GARDEN CREATIVITY COLLECTION – SANSEVERIA MIX

Градина од колекцијата Creativity на Indoor Garden, во уникатен, рачно

изработен сад.

латинско име на растенијата: Sansevieria Факти:

  • Растението е погодно за во спална соба
  • Според источната филозофија – привлекува просперитет

 

Одржување:

  • индиректна светлина
  • полевање еднаш неделно ( површинскиот слој да се исуши меѓу две полевања)
  • пресадување напролет

Достава само за Скопје

2,400 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.