Како пердув на ветрот

Софија Лундберј

Издавач : Антолог

Година : 2022

Страници : 304

Формат : 13*20

Јазик :  Македонски

Маса : 323 г

400 ден

Опис

Понекогаш, еден ден може да обележи цел еден живот.

На 12 август 2019 година Виола добива неочекуван повик од Лили, нејзина поранешна сосетка и најдобра пријателка. Сега двете имаат по осумдесет години и Лили е на смртна постела. Животот ги разделил во младоста, но никогаш не престануваат да мислат една на друга.
Длабокоемотивниот роман на Софија Лундберј ги прикажува животите на Виола и Лили така што ги потсетува на истиот, значаен датум, од 1950-тите до денес. Кога Виола и нејзините ќерки итно заминуваат за Париз за да ја видат Лили за последен пат, прашањето што со години ја измачува Виола најпосле добива одговор.

„Како пердув на ветрот“ е приказна за бесмртното пријателство, љубовта и џезот

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.