MOSSA YOUTH DEFENCE ХРАНЛИВА ДНЕВНА КРЕМА ЗА СУВА И СЕНЗИТИВНА КОЖА

50мл

ХРАНЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
МАСЛО ОД ДИВА КАПИНА • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • МАСЛО ОД НОЌНИЧЕ

790 ден

Опис

Нахранете ја вашата кожа со оваа скапоцена крема со троен ефект!

  1. Формула со биоактивен комплекс од дива капина и витамин Ц, која ја храни и хидрира кожата.
  2. Фрагментираната хиалуронска киселина помага да се измазни појавата на брчки, предизвикана од дехидратација.
  3. Антиоксидантите од дива капина штитат од надворешни штетни загадувачи.

Кремавата и богата текстура ја храни и омекнува кожата, давајќи и мазно чувство.

Резултати: 93% од жените почувствувале инстантна хидратација. 89% ја почувствувале својата кожа позатегната и посјајна, по само 4 недели употреба.

ТИП НА КОЖА: За сува и сензитивна кожа.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нежно нанесете на чисто лице и врат.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALCOHOL, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, GLYCERIN, POLYGLYCERYL-3 METHYLGLUCOSE DISTEARATE, CETEARYL ALCOHOL, DICAPRYLYL CARBONATE, DECYL COCOATE, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, OENOTHERA BIENNIS (EVENING PRIMROSE) OIL, RUBUS CHAMAEMORUS (CLOUDBERRY) OIL, RUBUS CHAMAEMORUS (CLOUDBERRY) EXTRACT, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA BUTTER) FRUIT BUTTER, CELLULOSE, AROMA, STEARIC ACID, PALMITIC ACID, MICA ( CI 77019 ), XANTHAN GUM, ASCORBYL PALMITATE (VITAMIN C), TOCOPHEROL, TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), SODIUM PHYTATE, SODIUM HYALURONATE, LACTIC ACID, LINALOOL, LIMONENE.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.