BECUTAN Шампон со камилица

Има исклучително блага формулација, збогатена со активни материи од природно потекло, целосно приспособена кон потребите на најчувствителната кожа / коса.

Камилицата нежно го негува темето, а Де-пантенолот и пченичните ‘ркулци ги обнововуваат клетките и го хранат коренот на влакното, истовремено давајќи ѝ на косата природен свиленкаст сјај.

Темелно ги отстранува нечистотиите, ја омекнува косата и овозможува полесно расчешлување.

200 мл

137 ден

Опис

 

  • Не предизвикува солзење.
  • Не содржи сапун.
  • Не содржи алкохол.
  • Производот е клинички и дерматолошки тестиран.
  • Развиен е во соработка со дерматолози и со педијатри.
  • Поради неговата блага формула, се препорачува за често миење на косата кај сите возрасти

Дополнителни информации

Пакување (ml, l)

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.