SkinDivision HYALURONIC ACID BOOSTER СЕРУМ СО ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА

Овој бестежински бустер кој ја исполнува кожата е поддржан од високи нивоа на ниско-молекуларна хиалуронска киселина која пенетрира во длабоките слоеви на кожата и обезбедува долготрајна хидратација, истовремено зголемувајќи го клеточниот волумен за да го олесни затегнувачкиот ефект. Покрај небесните нивоа на хидратација, хиалуронската киселина исто така стимулира создавање на колаген за исполнување на кожата, спречува загуба на елатицитет и снабдува со анти-бактериски и анти-воспалителни својства за обнова и освежување.

2,090 ден

Опис

ШТО Е ОВОЈ ПРОИЗВОД?
Комплексен серум со хиалуронска киселина, помешан со смирувачки и супериорни хидрирачки состојки.

КЛУЧНИ СОСТОЈКИ:

ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА: Ниско-молекуларната хиалуронска киселина пенетрира длабоко во слоевите на кожата и обезбедува долготрајна хидратација, зголемувајќи го волуменот на клетките за да го олесни затегнувачкиот и lifting ефектот. Може да задржи вода 1000х повеќе од сопствената тежина – навистина импресивно!
УРЕА: Одличен навлажнувач и хумектант, ја надополнува природната содржина на уреа во кожата.
ГЛИКОПРОТЕИНИ: Ревитализирачки, ерегирзирачки и хидрирачки агенс за производи за нега на кожа. Студиите покажуваат дека гликопротеините го зголемуваат нивото на кислород, зголемувајќи го респираторниот капацитет на клетките и нивното енергетско ниво, зголемувајќи го создавањето на аденозин трифосфат кој е богат со енергија.
ПРОВИТАМИН Б3: Пантенолот е есенцијална состојка за убава кожа. Има природни навлажнувачки, смирувачки, заздравувачки и регенерирачки својства.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.