AURA SMALL ANGLED BRUSH Мала , косо исечена повеќенаменска четка

115 ден

Опис

Мала , косо исечена повеќенаменска четка

Внимателно исечените влакна формираат совршен агол за постигнување исклучително прецизни линии.

Изработена од синтетички влакна со соодветна цврстина, оваа четка овозможува аплицирање на производи во прав, течни и кремасти производи.

Може да се користи за дефинирање или за пополнување на веѓите, како и за прецизно исцртување и нагласување на очните капаци. Погодна е и за нанесување на коректор.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.