Sверче од бои

Автор: Ана Лјенас

Едноставна и забавна приказна, која ќе ги воведе децата и возрасните во фасцинантниот јазик на чувствата.

Возраст: 3+

ISBN: 978-608-66218-2-7

740 ден

На залиха

Опис

Ѕверчето од бои не знае што му се случува. Направило карамбол со емоциите и сега треба да ја расправи мешаницата. Ќе умее ли да ги подреди радоста, тагата, лутината, стравот и спокојот?

Ана Лјенас е родена во Барселона. Таа е арт-терапевт, специјализирана за уметност и емоционална едукација, авторка и илустраторка на книги што им помагаат и на големите и на помалите да се нурнат во светот на своите емоции, а нејзината илустрирана книга Ѕверче од бои е клучно дело во таа смисла.

Во моментов книгата е бестселер, кој ги помина границите и пропатува низ многу земји во светот.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.