AFRODITA Арганово масло 6 во 1 за коса

50 мл

359 ден

Опис

Арганово масло за обновување и нега на врвотите на косата. Содржи богата мешавина од природни масла како арган, макадамија, и кокос.

Арганово масло – брзо се апсорбира во косата, продира длабоко во внатрешноста на косата, ги обновува и спречува оштетување на врвовите од косата и го спречува прекумерното опаѓање на косата. Ја храни, зајакнува и ја зголемува еластичноста на косата.

Масло од макадамија – Неговиот уникатен состав е сличен на себумот (масло кое природно се излачува од скалпот). Брзо се апсорбира и не остава чувство на тежина. И дава сјај на косата и ја штити од надворешни штетни влијанија.

Кокосово масло – овозможува интензивна нега на сува и оштетена коса. И дава сјај и интензивно ја храни косата.

Употреба: Се нанесува на сува или влажна коса. Не се измива!

Дополнителни информации

Пакување (ml, l)

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.