ANTI-OX BLUEBERRY ПИЛИНГ ЗА ЛИЦЕ

50мл

ЕКСФОЛИЈАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ
ЕКСТРАКТ ОД БОРОВНИЦА • ЕКСТРАКТ ОД КИНЕСКА ШИСАНДРА • AHA КИСЕЛИНИ

575 ден

Опис

Новата линија на Natura Siberica базирана на дива боровница.

Збогатена со моќни сибирски билки, кои:

– Преживуваат во непогодната сибирска клима и како резултат, тие поседуваат ретки квалитети

– Познати по природната, магична нега на кожата и зачувувачките својства

– Помага да се обнови кожата, да се отстранат иритации и воспаленија, длабински хидрира и ја омекнува кожата

Овој обновувачки џем-пилинг за лице е одлична почастување на кожата. Ефективно ги чисти порите, обновува, го изедначува тенот и ја остава кожата мазна и свиленкаста. Дивата боровница која расте во непогодните услови во Таига, содржи голема количина на вредни антиоксидантни антоцианини. Боровницата е исто така богата со бета-каротен и Б витамини кои додаваат сјај, оставајќи ја кожата хидрирана и мазна. Боровницата е извор на вредни витамини и микроелементи, кои ја прават кожата мазна и сјајна. Органската брусница и кинеска шисандра содржат АНА киселини кои го контролираат создавањето на себум, обезбедувајќи ексфолирачко дејство, истовремено подобрувајќи го тенот.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажна кожа, нежно масирајте и избегнувајте го околуочниот предел, па исплакнете. За најдобри резултати користете 1-2 пати неделно.

СОСТОЈКИ (INCI): SUCROSE, GLYCERIN, CETEARYL ALCOHOL, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, AQUA, COCAMIDOPROPYL BETAINE, VACCINIUM VULCANORUM FRUIT EXTRACTʷʰ , VACCINIUM VITIS-IDAEA FRUIT EXTRACT*, SCHISANDRA CHINENSIS EXTRACTʷʰ , RIBES NIGRUM LEAF EXTRACT*, VACCINIUM MYRTILLUS FRUIT EXTRACT*, SAMBUCUS NIGRA FLOWER EXTRACTʷʰ , BIDENS TRIPARTITA FLOWER/LEAF/STEM WATERʷʰ , VACCINIUM VULCANORUM FRUIT, LACTIC ACID, GLYCOLIC ACID, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CI 28440, CI 16035.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.