ARIETE DRIP COFFEE VINTAGE АПАРАТ ЗА КАФЕ ЗЕЛЕН

Американско кафе за вашите неделни закуски

Американскиот кафемат подготвува 4 до 12 шолји вкусно долго кафе со целосен вкус. Благодарение на вградениот тајмер и LCD екранот, можно е да се програмира подготовката на кафето во следните 24 часа. Плочата за поддршка на гарафата изработена од калено стакло го одржува кафето топло околу половина час. Системот против капнување ѝ дозволува на машината за кафе да престане да точи кога ќе се извади шолјата. Истурањето може да се рестартира со притискање на копчето Пауза и сервирање. Држачот за филтер е отстранлив и лесен за перење.

5,299 ден

Опис

 • Американска машина за кафе
 • Подготвува 4 до 12 шолји вкусно долго кафе
 • Може да се програмира да подготвува кафе во следните 24 часа
 • Држач за филтер што се одвојува и лесно се мие
 • 4-12 шолји кафе
 • LCD дисплеј со тајмер што овозможува
 • Програмирање на работата на уредот во следните 24 часа
 • Автоматска основа со одржување на температурата на кафето до 30 минути
 • Автоматско исклучување на уредот на „stand by“
 • Функција против капнување, ја прекинува работата по поместување на стаклениот сад
 • Рестартирајте со едно притискање на прекинувачот „Пауза и сервирање““.
 • Филтер за филтер кафе што може да се пере.
 • Моќност: 2000 w

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.