НА ПОПУСТ 25%

ARIETE PIZZA BLACK АПАРАТ ЗА ПИЦА ЦРН

Ariete 909 Pizza Reven – Пица за 4 минути – Огноотпорна камена плоча со третман нелеплив – Максимална температура 400 ° – 1200 Watt – Тајмер 30 ‘- Црна

МОЌНОСТ 1200W Висококвалитетен огноотпорен камен нелеплив за лесно чистење Време за готвење 2 мин за замрзната пица и 4 минути за свежа пица Дијаметар 33 см 400 степени максимална температура Висока температура Тајмер 30’ (не исклучува, само тајмер) 5 нивоа на температура Компактен производ Идеален за готвење и топла друга храна

• Поставки за температура: 5

• Тајмер: 30’

Две години гаранција

5,999 ден

Опис

Рерната за пица на Ariete ќе биде сојузник во кујната на сите љубители на пица. Производот ги подобрува своите перформанси со висококвалитетна огноотпорна камена плоча со дијаметар од 32 см која ви овозможува да готвите и/или загревате пица и фокачиа на пет нивоа на готвење, до максимална температура од 400 степени. Огноотпорниот камен е опремен со проѕирен нелеплив третман кој го прави чистењето на каменот подобро бидејќи остатоците и маслото не се апсорбираат од самиот камен. Брзото готвење на висока температура ви овозможува да го повторите истиот метод на печки на дрва и за само 4 минути добивате совршено готвење за домашна пица и 2 минути за замрзната пица. Уживањето во пица дома никогаш не било толку брзо и лесно. Гледање е верување!

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.