#BECUTAN Детски хидратантен крем 50мл

Следејќи ги секојдневните потреби на најмалите, развиена е нова формулација на детски хидратантен крем, кој ја зајакнува заштитната функција на кожата и ја одржува нејзината влажност. Новиот детски хидратантен крем Becutan има исклучително блага формулација приспособена кон потребите на чувствителната бебешка кожа и збогатена со богат комплекс активни материи: витамин А, Ц и Е, природни масла од маслинка, семки од грозје, соја, бадем и од сончоглед. Неговата лесна текстура овозможува брза апсорпција во кожата.

Производот не содржи парабени, алкохол и боја.

Меката и нежна бебешка кожа во текот на целиот ден, благата формулација збогатена со богат комплекс активни состојки и најпрепознатливиот мирис на детството се совршената комбинација на детскиoт хидратантен крем Becutan.

106 ден164 ден

Исчисти

Дополнителни информации

Пакување (ml, l)

100 мл, 200 мл

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.