ARIETE VINTAGE ЕСПРЕСО МАШИНА ЗЕЛЕНА

Ariete Vintage Espresso е машина за кафе со елегантен и префинет дизајн, со најнова технологија за мелено кафе или мешунки ESE. Алуминиумскиот котел од 900 W и пумпата за притисок од 15 бари гарантираат полно тело и кремасто еспресо, со интензивна и миризлива арома. Максимална погодност со отстранлив сад за капе од не’рѓосувачки челик и отстранлив резервоар од 0,9 литри за лесно полнење. Апаратот Maxi-Cappuccino е идеален сојузник за подготовка на млечна пена во совршена комбинација со италијанско еспресо.

11,899 ден

Опис

 Ariete 1389 Vintage располага со интелигентен stand-by уред кој го исклучува напојувањето по 30 минути неактивност. Ariete прави иконски и функционални производи: Vintage Line го комбинира италијанскиот дизајн со леснотијата на користење што е белег на Ariete, лидер во производите за појадок. 

• Моќност: 900W

• Капацитет на резервоарот: 0,9 lt

• Отстранлив резервоар

• Држач за филтер со 2-шолји филтер за кафе во прав

• Филтер со двојна функција за 1-шолја кафе во прав и мешунки

• Отстранлив сад 

• Држач за чаши од не’рѓосувачки челик

• Функција на подготвеност

•И за кафе во прав и за мешунки

•Специјален апарат за макси капучино

• Млеко пена

• Стапала што не се лизгаат

• Отстранлив послужавник за лесно чистење

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.