ARIETE VINTAGE KETTLE 1,7 Л КЕТЛЕР ЗА ВОДА ЗЕЛЕН

Електричниот котел Ariete 2869 Vintage е дизајнерски кетлер што ја опремува кујната со своите уникатни форми и пастелни бои. Основата за вртење од 360 ° овозможува лесно поставување  на сите кујнски врвови. Винтиџ електричен кетлер има капацитет од 1,7 литри и моќност од 2000 вати, што овозможува водата да зоврие за неколку моменти, за да можете брзо да подготвувате чаеви и билни пијалоци. Ладната рачка и ѕидовите од нерѓосувачки челик ве штитат од случајни изгореници; котелот се вклучува со едноставно притискање на копче и автоматски се исклучува кога течноста ќе достигне точка на вриење (за сигурност се исклучува и кога е празна). Винтиџ котел е совршен за брзо зовриена вода, клучен елемент на италијанската кујна, но и за правење миризливи чаеви и вкусни инфузии како што се билни чаеви, пијалоци од камилица и јачмен. Ariete прави иконски и функционални производи: Vintage линијата комбинира италијански дизајн со леснотијата на користење што е белег на Ariete, италијанска компанија која е лидер во производите за појадок.

4,100 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.