BECUTAN Пенлива купка

Пенливото средство за капење Becutan е благо средство наменето за нега на нежната детска кожа. Поради своите хипоалергенски својства, се препорачува за употреба уште од раѓање. Темелно ја чисти и ја негува кожата, не иритира и не предизвикува солзење. Благодарение на посебните хидратантни состојки, дури и при често капење не ја суши чувствителната бебешка кожа.

• Производот е клинички и дерматолошки тестиран и
развиен во соработка со дерматолози и со педијатри.
• Не содржи сапун.
• Не содржи алкохол.
• Има приспособена pH-вредност.
• Се препорачува за нега на чувствителна кожа кај сите возрасти.

200 мл

149 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.