НА ПОПУСТ
ЗАШТЕДИ 20%

AURA PRIME ME База за сенка

163 ден

Опис

Производот е наменет да овозможи подолго траење на сенката на очните капаци како и нејзина полесна апликација. По нанесувањето, површината на очниот капак станува мазна, а неправилностите на капакот се прекриваат со помош на комбинацијата од пигменти кои ги содржи. Помеѓу кожата на очниот капак и сенката се прави бариера, која заштитува од собирање на сенката во наборите на капакот.

Пигментите се со хидрофобни својства и во услови на високи температури потта нема да и наштети на шминката на очите. Спицифично за оваа формула е тоа што содржи витамин Е и екстракт од кора од приморски бор (Pinus pinaster) кој е одличен атиоксиданс и ја штити осетливата кожа на очните капаци од слободните радикали. Кожата ја одржува нежна и ја заджува нејзината еластичност.

Може да се употребува самостојно со цел да се изедначи бојата на кожата на очните капаци. Пред употреба производот треба добро да се протресе, хомогено да се нанесе на површината на горните очни капаци се до веѓите и да се причека неколку секунди за да се фиксира.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.