HELENVITA Емулзија за атопична кожа 200мл

Емулзија за нега на многу сува, испукана кожа, склона на атопија

Емулзија за многу сува, испукана кожа, склона на атопија, за лице и тело.
Со природно Кокосово масло (10%), богата со Витамин Е и масни киселини, со докажано дејство при
третманот на атопичната кожа, додека Омега Блу (масло од Боровинки), богато со омега 3-6 масни киселини
ја смирува чувствителната кожа. Спојот на ксилитол и лацтитол го зајакнува природниот одбранбен систем
на кожата и го поттикнува растот на природната флора на кожата. Манан, ферментиран продукт, го
поттикнува обновувањето на природните липиди во кожата, ја преорганизира и зајакнува липидната
бариера и ја намалува трансепидермалната загуба на вода. Хијалуронската киселина ја подобрува
еластичноста на кожата, додека витаминот Б3 ја хидрира кожата и штити од иритации.
Опис
Хипоалергиски производ
Дерматолошки тестиран
Не содржи парабени
Не содржи натриум лаурет сулфат (СЛЕС), натриум лаурил сулфат (СЛС), полиетилен гликол (ПЕГ)
Не содржи минерални масла
Не содржи силикони и обојувачи
Не содржи презервативи

Употреба
Се нанесува 2-3 пати дневно на сува кожа, со нежни кружни движења, се дури не се апсорбира целосно.

850 ден

Опис

Состав
ВОДА, КОКОСОВО МАСЛО (COCOS NUCIFERA), ГЛИЦЕРИН, БЕХЕНИЛ АЛКОХОЛ, ЦЕТЕАРИЛ АЛКОХОЛ, ШЕА
ПУТЕР, СКВАЛАН, ХИДРОГЕНИЗИРАН ЕТИЛХЕКСИЛ ОЛИВАТ, СТЕАРИЛ АЛКОХОЛ, ПОЛИГЛИЦЕРИЛ-10
МУРИСТАТ, ГЛИЦЕРИЛ РОСИНАТ, ПАНТЕНОЛ, ТРИЕТИЛ ЦИТРАТ, КАПРИЛИЛ ГЛИКОЛ, ФИТОСТЕРОЛ,
КСИЛИТОЛ, ПОЛИАКРИЛАТ КРОСПОЛИМЕР-11, ЛАЦТИТОЛ, НИЈАЦИНАМИД, МАСЛО ОД АВОКАДО, ОЛЕА
ЕУРОПАЕА ОВОШНО МАСЛО, ГЛИЦЕРИЛ УНДЕЦИЛЕНАТ, СТЕАРАТ, КСАНТАНОВА ГУМА, КАПРИЛИК/КАПРИК
ТРИГЛИЦЕРИД, ХИДРОГЕНИЗИРАН ЛЕЦИТИН, БЕНЗОЕВА КИСЕЛИНА, ПАРФЕМ, МАСЛО ОД
НЕСАПУНИФИЦИРАН ОЛЕА ЕУРОПАЕА, ТОКОФЕРОЛ, НАТРИУМ ГЛУКОНАТ, НАТРИУМ ХИЈАЛУРОНАТ,
БИСАБОЛОЛ, ЕКСТРАКТ ОД ПИКИА АНОМАЛА, ФЕНОКСИЕТАНОЛ, ЕТИЛХЕКЕКСИЛ ГЛИЦЕРИЛ.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.