HELENVITA Дневна крема против брчки СПФ25 50мл

Дневна крема против брчки со СПФ 25, за секој тип на кожа
Детален преглед
Дневна крема против брчки со СПФ 25 за сите видови на кожа. Дејствува против предвремено стареење и
фотостареење. Збогатената формула го помага обновувањето на клетките, ја зголемува еластичноста и ја
затега кожата, видно ги измазнува фините линии и брчки.
Иновативната состојка добиена од матичните клетки од Јаболко ја зголемува отпорноста на здравите клетки
во кожата, а Силанолот ја подобрува конзистентноста и структурата на кожата. Екстрактот од копар добиен
преку протеинот ЛОХЛ го поттикнува создавањето на еластин и 3д структурата на кожата, што резултира со
поголема еластичност и целосно подмладување. Спојот на Хијалуронска киселина, Арганово масло и
Витамин Е, ја храни и хидрира кожата, и нуди антиоксидативна заштита.

Опис
 Дерматолошки тестиран производ
 Клинички тестиран производ
 Не содржи парабени

Употреба
Се нанесува наутро на чисто лице и врат. Избегнувајте контакт со очите.
Клинички истражувања
По еден месец употреба*
-4% еластичност на кожа
+9% сјај на кожа
+14,1% мазност на кожа
-18,3% длабочина на брчки околу очите
-17% интензитет на кафеави флеки
*Ин виво испитување, 20 жени, на возраст од 40-65 години, со нанесување еднаш дневно на лице и врат.

 

2,100 ден

Опис

Состав

ВОДА, ЕТИЛХЕКСИЛ МЕТОКСИСИНАМАТ, ОКТОКРИЛЕН, Ц12-15 АЛКИЛ БЕНЗОАТ, БУТИЛ МЕТОКСИДИБЕНЗОИЛМЕТАН, ГЛИЦЕРИЛ СТЕАРАТ, ХИДРОГЕНИЗИРАН ЕТИЛХЕКСИЛ ОЛИВАТ, МАСЛО ОД СЕМЕТО НА ПЛОДОТ НА АРГАНОВО ДРВО (АРГАНИЈА СПИНОЗА), НАТРИУМ ПОЛИАКРИЛАТ, НАТРИУМ КОКОИЛ АЛАНИНАТ, СИЛИЦИУМ ДИОКСИД, ПАНТЕНОЛ, ФЕНОКСИЕТАНОЛ, ПАРФЕМ, СТЕАРИНСКА КИСЕЛИНА, НАТРИУМ СТЕАРОИЛ ГЛУТАМАТ, ГЛИЦЕРИЛ УНДЕЦИЛИНАТ, МИКАШИСТ, МАЛТОДЕКСТРИН, ХИДРОЛИЗИРАН ЕКСТРАКТ ОД СЕМЕ ОД БАГРЕМ ОД СЕМЕЈСТВОТО МАКРОСТАЦИЈА, НАТРИУМ ХИЈАЛУРОНАТ, КАПРИЛИЛ ГЛИКОЛ, КСАНТАНОВА ГУМА, ХИДРОГЕНИРАНО МАСЛИНОВО МАСЛО, ТОКОФЕРОЛ, ЕТИЛХЕКСИГЛИЦЕРИН, МАСЛО ОД СЕМЕ ОД СОНЧОГЛЕД (HELIANTHUS ANNUUS), ТЕТРАНАТРИУМ ГЛУТАМАТ ДИАЦЕТАТ, ЦИНК ОКСИД, ЦИ 77891.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.