HELENVITA Крема за туширање за атопична кожа 200мл

Крема за туширање за многу сува, испукана кожа, склона на атопија, за лице и тело.
Со природно Кокосово масло (20%), богата со Витамин Е и масни киселини, со докажано дејство при третманот на атопичната кожа, додека Маслиновото масло ги третира сувите делови од кожата, со смирувачко дејство. Спојот на ксилитол и лацтитол го зајакнува природниот одбранбен систем на кожата и промовира создавање на нормална кожна флора. Витаминот Б3 ја хидрира и заштитува кожата од иритации.

 Хипоалергиски производ
 Дерматолошки тестиран
 Не содржи парабени

Не содржи натриум лаурет сулфат (СЛЕС), натриум лаурил сулфат (СЛС), полиетилен гликол (ПЕГ)
Не содржи минерални масла
Не содржи силикони и обојувачи
Не содржи презервативи

Употреба
Се нанесува на телото, на влажна кожа и се масира нежно. Идеално, по туширањето, употребете ја Емулзијата за атопична кожа на ХЕЛЕНВИТА.

730 ден

Опис

Состав
ВОДА, КОКОСОВО МАСЛО (COCOS NUCIFERA), ГЛИЦЕРИН, БЕХЕНИЛ АЛКОХОЛ, ЦЕТЕАРИЛ АЛКОХОЛ, ШЕА
ПУТЕР, СКВАЛАН, ХИДРОГЕНИЗИРАН ЕТИЛХЕКСИЛ ОЛИВАТ, СТЕАРИЛ АЛКОХОЛ, ПОЛИГЛИЦЕРИЛ-10
МУРИСТАТ, ГЛИЦЕРИЛ РОСИНАТ, ПАНТЕНОЛ, ТРИЕТИЛ ЦИТРАТ, КАПРИЛИЛ ГЛИКОЛ, ФИТОСТЕРОЛ,
КСИЛИТОЛ, ПОЛИАКРИЛАТ КРОСПОЛИМЕР-11, ЛАЦТИТОЛ, НИЈАЦИНАМИД, МАСЛО ОД АВОКАДО, ОЛЕА
ЕУРОПАЕА ОВОШНО МАСЛО, ГЛИЦЕРИЛ УНДЕЦИЛЕНАТ, СТЕАРАТ, КСАНТАНОВА ГУМА, КАПРИЛИК/КАПРИК
ТРИГЛИЦЕРИД, ХИДРОГЕНИЗИРАН ЛЕЦИТИН, БЕНЗОЕВА КИСЕЛИНА, ПАРФЕМ, МАСЛО ОД
НЕСАПУНИФИЦИРАН ОЛЕА ЕУРОПАЕА, ТОКОФЕРОЛ, НАТРИУМ ГЛУКОНАТ, НАТРИУМ ХИЈАЛУРОНАТ,
БИСАБОЛОЛ, ЕКСТРАКТ ОД ПИКИА АНОМАЛА, ФЕНОКСИЕТАНОЛ, ЕТИЛХЕКЕКСИЛ ГЛИЦЕРИЛ.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.