ICE PROFESSIONAL TAME MY HAIR Спреј за безживотна коса

Веднаш ги отплеткува локните, го олеснува чешлањето и стилизирањето, го отстранува ефектот на разлетувањето. Дава блескав сјај на косата.

  •  МАСЛО ОД АЛТАЈСКИ МАСЛО – го храни и зајакнува
  • МАСЛОТО ОД СОНЦОГОГОРСКИ СЕМСКИ – спречува сувост .
  • МАСЛО ОД ШИПКА го враќа интегритетот на надворешната кутикула и ги измазнува лушпите.
  • РАСТЕНСКИ ЕЛАСТИН – дава еластичност.
    100ml

405 ден

Опис

Нанесете рамномерно на влажна или сува коса. Не плакнете.

Аква, цетримониум хлорид, хидролизиран јачмен протеин (растителен еластин), фосфолипиди, сфинголипиди (комплекс цефрамид), хептил глукозид, масло од семе од Pinus Sibirica WH (органско масло од кедар), овошно масло Hippophae Rhamnoides P. (Органско сончогледово масло), Екстракт од овошје Rubus Chamaemorus (Мрсен екстракт од облачно грозје), масло од семе Linum Co Usitatissimum (органско масло од ленено семе), масло од семе од амарантус спинозус (органско масло од амарант), масло од роза канина, розово масло (Органско масло) /Екстракт од лист/стебло, екстракт од лист од Роза Давурица, амодиметикон, бензил алкохол, бензоева киселина, сорбинска киселина, лимонска киселина, парфем, бензил салицилат, хексил цинамал, линалол, гераниол, кумарин.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.