Jenga Classic

  • Број на играчи: 1+
  • Времетраење:  15 мин
  • Вoзраст: 6+
  • Издавач: Hasbro

1,790,000,001 ден

Опис

‘JENGA’ е една од ретките игри за кои не треба многу многу да ти е гајле ако ја изложиш на вода, песок, мармалад, чоколадо, заштитен фактор или слични тракатанци од плажа.
Лесна, забавна и ‘заразна‘ игра!

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.