NATURA SIBERICA DETOX KAMCHATKA BLACK САПУН ЗА ДЛАБИНСКО ЧИСТЕЊЕ НА ТЕЛО СО АКТИВЕН ЈАГЛЕН

200мл

ЧИСТЕЊЕ • ХРАНЕЊЕ
ЈАГЛЕН ВО ПРАВ • ЕКСТРАКТ ОД ЦРН ПАПРАТ • ЕКСТРАКТ ОД БЕЛА БРЕЗА

Овој сапун за тело базиран на бамбусов јаглен и екстракт од црн див папрат, длабински ја чисти и храни кожата, обезбедувајќи и корисни витамин и минерали.

525 ден

Опис

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на саканите делови од телото и масирајте неколку минути, потоа темелно исплакнете.

СОСТОЈКИ (INCI):  AQUA, GLYCERIN, STEARIC ACID, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SODIUM COCO-SULFATE, DECYL GLUCOSIDE, COCO-GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, CHARCOAL POWDER, MATTEUCCIA STRUTHIOPTERIS EXTRACTʷʰ *, BETULA ALBA LEAF EXTRACTʷʰ *, PICEA AJANENSIS NEEDLE EXTRACTʷʰ *, ELYMUS KAMCZADALORUM FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, ROSA DAVURICA LEAF EXTRACT*, EMPETRUM NIGRUM FRUIT JUICE*, PHELLODENDRON AMURENSE BARK EXTRACTʷʰ *, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, PARFUM, LIMONENE, LINALOOL.

 

(* = состојка од органско земјоделство, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.