NOVEXPERT VITAMIN C ПЕНА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ

ЧИСТЕЊЕ • ОТСТРАНУВАЊЕ НА ШМИНКА • ЕКСФОЛИЈАЦИЈА
ВИТАМИН Ц • ЦИНК • АЛОЕ ВЕРА

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете ја пената на навлажнето лице.  Оставете ја 20 секунди да делува, потоа масирајте 10 секунди, исплакнете и исушете го лицето. Чистење еднаш дневно, по можност навечер е доволно. Исто така е идеална како превентивен третман за поткожни влакна на брадата кај мажите.

1,160 ден

Исчисти

Опис

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER)°, GLYCERIN°, COCO-GLUCOSIDE°, DECYL GLUCOSIDE°, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE°, GLUCONOLACTONE°, CITRIC ACID°, DISODIUM COCOYL GLUTAMATE°, PARFUM (FRAGRANCE)°, ASCORBYL GLUCOSIDE°, ZINC PCA°, CITRUS AURANTIUM DULCIS (ORANGE) FRUIT WATER*°, GLYCERYL CAPRYLATE°, SODIUM COCOYL GLUTAMATE°, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*°, PCA ETHYL COCOYL ARGINATE°, PHYTIC ACID°, CARICA PAPAYA (PAPAYA) FRUIT EXTRACT°

*состојки од органско потекло
°100% состојки од природно потекло
20.6% состојки од органско потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот ECOCERT

Дополнителни информации

Пакување (ml, l)

150ml

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.