Siora Маслен серум за лице Rose Elixir 50 ml

Името кажува сé! Чист еликсир за младоста и убавината на вашата кожа. Формулирано со микс од 20 луксузни и ретки масла специјално одбрани за чувствителната кожа на лицето. Овој серум продира длабоко во кожата правејќи заштитна бариера на кожата, а воедно обезбедува целосна регенерација на кожата што резултира со ултимативен сјај. Само неколку капки ве делат до совршено лице, што чекате?

Нанесете неколку капки на чиста и сува кожа или како последен чекор од вашата рутина за нега на кожата доколку ја имате. Може да се користи наутро или навечер.

Состојки: Almond Sweet Oil, Aloe Vera oil, Apricot Kernel Oil, Avocado Oil, Calendula Oil, Chamolmile Oil, Grapeseed Oil, Camellia Oil, Poppy Seed Oil, Amla Oil, Argan Oil, Canola Oil, Castor Oil, Cotton Seed Oil, Evening Primerose Oil, Hemp Oil, Jojoba Oil, Rosehip Oil, Flaxseed Oil, Papaya Oil, Squalane, Vitamine E, Fragrance, Rose Buds.

100% органски производ без парабени, силикони, сулфати, конзерванси

790 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.