ТИКВЕШ CHÂTEAU DE GOURDON VASE DE PIERRE ВИНО

Vase de Pierre е купажа со идеален баланс на сортите Grenache Noir и Syrah. Се одликува со рубин-црвена боја и арома на диви јагоди, црвена рибизла, малина и мајчина душичка. Има мека, но сложена текстура и изразено долг финиш во кој доминираат цветни и ноти на малина и ликер.

Температура на сервирање

18°C 20°C

0.75L

1,100 ден

Опис

Најновото дополнување на семејството „Tikveš Châteaux & Domaines“ е „Château de Gourdon“, винарија лоцирана во областа Côtes du Rhône во Франција. Првите лозја во оваа микролокација биле засадени во 1870 година и нудат уникатна слика за француското производство на вино.

Комбинација со храна

 црвено месо

 мисиркино месо

 плави сирења

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.