Uriage Age Protect Multi Ноќен пилинг

Овој мазен крем делува во текот на ноќта за ефект на пилинг кој открива сјај. Ноќ по ноќ, неговото дејство за обновување на површината ја намалува појавата на брчки, го осветлува тенот, ја рафинира текстурата на кожата и ги намалува флеките.

Ја намалува појавата на фини линии и брчки, се бори против губењето на цврстината , помага во спречување на темни дамки и ја враќа виталноста и сјајот на кожата.

Ја измазнува кожата
безбедно делува во текот на ноќта за ефект на пилинг и дејство на брчки, темни дамки и несовршености.

Ја подобрува клеточната оксигенација
Ја заштитува кожата од загадувачи со зајакнување на нејзиниот систем за детоксикација.

Ја навлажнува кожата
Збогатен со Uriage термална вода и растителни восоци (багрем, сончоглед, прериски цвет) за еластична, навлажнета кожа.

1,672 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.