URIAGE EAU THERMALE – WATER SLEEPING MASK Ноќна маска за лице 50ml

Ја регенерира хидратацијата на кожата
Оваа ноќна маска за вода помага да се обнови кожната бариера за да се одржи оптимална стапка на хидратација.
Ја оптимизира континуираната хидратација на епидермисот
Повторно создава површински филм за прогресивно ослободување на навлажнувачки агенси од кремот.
Ја враќа природната бариера на кожата за да избегне дехидрација
Дејствува на корнеоцитниот цемент за трајно зајакнување на хидратацијата.
Неговиот антиоксидативен екстракт од Еделвајс остава свежа и сјајна кожа.

590 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.