YOU & OIL KI WET COUGH Масло против влажна кашлица

Еликсир кој е формулиран со скапоцена мешавина на есенцијално масло од камфорово дрво и инула, инфузирани во масло од сладок бадем. Тој е дизајниран да ги подобри болките во грлото, засипнатоста и симптомите поврзани со мокра кашлица. Преполн со антимикробни својства кои можат да го зајакнат имунитетниот систем, есенцијалното масло од камфорово дрво е ефикасен третман за бронхијални инфекции, додека богатата, дрвенеста пареа од есенцијално масло од камфорово дрво ја олеснува кашлицата.

Се  препорачува за возрасни и деца над 6 години.

  • You&Oil KI стимулира одредени точки во телото со лесно триење, со цел да се разбудат внатрешните извори на телото. Есенцијалните масла го забрзуваат дотокот на кислород во клетките на телото, што го подобрува метаболизмот и телесните регенеративни процеси.

610 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.