BECUTAN Sensitive Mild baby shampoo Шампон

Becutan Sensitive шампон со новата формулација има исклучително благо дејство за очињата, кое не предизвикува иритација и солзење, и е наменета за бебиња и за деца со особено чувствителна кожа.

Содржи естри на маслиново масло, единствена комбинација на активни состојки, кои придонесуваат за длабока хидратација, истовремено формирајќи филм кој интензивно ја потхранува кожата на главчето и кој го регулира себумот.

Производот има сертифицирана no tears формула, докажана преку клиничка студија за офталмолошка подносливост.

  • Сите производи од колекцијата Becutan Sensitive се клинички и дерматолошки докажани во EU-лабораторија, во Италија, тестирани под надзор на дерматолози, следејќи ги принципите за добра клиничка пракса.

399 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.