FANTINEL Roncaia Pinot Grigio Бело вино

Roncaia Pinot Grigio е бело вино од Fantinel кое е карактеристично по својата светла, речиси прозрачна боја. Има комплексни , овошни мириси со микс од овошје и лути ароми.
Зреено и ферментирано е во француски дабови буриња во винаријата во Нимис.

1,290 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.