MEDICPROGRESS HEMP Маст од коноп со ефект на загревање

Активни супстанци:
➢ 5% HEMP масло (бактерцидно и миорелаксантно дејство)
➢ Shea Butter (хидратантно и заштитно дејство на кожата)
➢ Масло од еукалиптус (антисептично, аналгетско, антиревматско,антиинфламаторно дејство на кожата)

➢ Цимет, каранфилче, рузмарин, терпентин, лаванда и чили (вазодилататорно дејство, подобрување на циркулацијата)

Активните супстанци овозможуваат загревање на кожата и релаксирачки ефект. Кремите
ја зголемуваат циркулацијата во кожата и обезбедуваат релаксирачки ефект без чувство
на иритација. Зголемувањето на локалната циркулација во кожата доведува до
ослободување од згрченост и евентуaлна болка.

Употреба:
➢ Подобрува циркулација, загрева и ја зголемува еластичноста на тетивите илигаментите

➢ Пред спортски или работни активности (како превенција од повреди)

679 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.