MONGE MINI Puppy & Junior лосос и ориз 7,5 кг

Monge Natural Superpremium Mini Puppy и Junior Monoprotein* Лосос со ориз е комплетна храна за кучиња од мини големина. Специфично развиенa за здравјето на вашето куче со висококвалитетни хранливи материи. Производ формулиран со еден извор на животински протеин*, првата состојка е лососот и се карактеризира со неговата сварливост и вкусност поради вклучувањето на свежа риба. Рецептот е зајакнат со следната генерација XOS (ксило-олигосахариди), кафеав ориз за поддршка цревна благосостојба и семки од сончоглед, состојки за суперхрана природно богати со омега-6 и витамин Е. Понатаму, формулацијата содржи глукозамин и хондроитин сулфат за поддршка на развојот на артикулацијата и балансиран сооднос калциум/фосфор за редовен раст на коските и зглобовите на кученцето. Без додадени бои и вештачки конзерванси.

3,960 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.