MOSSA МАСКА И НОЌНА КРЕМА ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА – 60 МЛ.

  • Тип на производ – Крема за лице , Маска за лице
  • Дејство / Ефект – Хидратација (Moisturizing/Hydrating) , Омекнување (Smoothing)
  • Сертификати – Ecocert COSMOS NATURAL
  • Брендови – Mossa
  • Тип на кожа – Сите типови на кожа
  • Наменето за – Лице

1,225 ден

Опис

Со екстракти од волчји трн и малини, кои се полни со мултивитамини, како и супердоза на хиалуронска киселина, овој свиленкаст, повеќенаменски третман, инстантно ја прави кожата од безживотна, до сјајно младешка и боженствено мека. Хиалуронската киселина носи инстантен ефект на исполнетост, додека антиоксидантите кои го заштитуваат колагенот, му пркосат на стареењето. Мултивитамините од бобинки ја хранат кожата со енергија и влажност. Инстантно исполнува и енергизира уморна, сува и безживотна кожа.

ТИП НА КОЖА: Сите типови на кожа.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: 

Како маска – нанесете дарежливо на чиста кожа, оставете да делува 20 минути, избришете го вишокот.

Како ноќна крема – нанесете тенок слој на чисто лице и нека отстои во текот на ноќта. Препорачливо да се користи неколку пати во неделата.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.