NATURA SIBERICA DETOX KAMCHATKA ANTI-STRESS CC КРЕМА ЗА ЛИЦЕ

30мл

СМИРУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ЕКСТРАКТ ОД БЕЛ СЛЕЗ • ЕКСТРАКТ ОД ТЕГАВЕЦ • ЕКСТРАКТ ОД РОДОДЕНДРОН

Органските екстракти од слез и тегавец во комплексната формула на СС кремата дозволуваат адаптирање на природниот тон на кожата, истовремено хранејќи, хидрирајќи и заштитувајќи ја кожата од надворешни штетни влијанија.

405 ден

Опис

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете самостојно или врз вашата дневна крема за хидратација. Погодна за сите типови на кожа.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERIN, CETEARYL GLUCOSIDE, CI 77891, GLYCERYL STEARATE, MALVA SYLVESTRIS FLOWER EXTRACT*, PLANTAGO MAJOR LEAF EXTRACTʷʰ *, TILIA CORDATA FLOWER EXTRACTʷʰ *, RHODODENDRON ADAMSII LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, EMPETRUM NIGRUM FRUIT JUICE*, RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACT*, VACCINIUM VULCANORUM FRUIT EXTRACTʷʰ *, RUBUS АRCTICUS FRUIT EXTRACT*, XANTHAN GUM, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, SILICA DIMETHYL SILYLATE, ETHYL CELLULOSE, LAURIC ACID, ZEA MAYS STARCH, MANNITOL, POLYGLYCERYL-10 STEARATE, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, ETHYLHEXYLGLYCERIN, PARFUM, CI77492, CI77491, CI77499, CI 14720, CI 28440, EUGENOL.
(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.