NOVEXPERT HYALURONIC ACID BOOSTER СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ СО 480мг ХИAЛУРОНСКА КИСЕЛИНА

ЗАТЕГНУВАЊЕ • ИЗМАЗНУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
480мг. ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете 2 до 3 капки дневно на целото лице и врат. Овој серум може да се користи самостојно или пред вашата вообичаена крема. Не чекајте помеѓу нанесувањето на серумот и вашата крема. Оставете да се впие 5 минути пред вашата шминка.

Фреквенција на употреба: наутро и/или навечер. Со консумирање 2-3 капки на ден, серумот ќе ви трае помеѓу два и три месеци.

3,070 ден

Исчисти

Опис

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER)°, GLYCERIN°, PROPANEDIOL°, SODIUM LACTATE°, SODIUM HYALURONATE°, PERFUME (FRAGRANCE)°, SODIUM PCA°, ARGININE°, LACTOBACILLUS FERMENT°, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*°, PHYTIC ACID°, XYLITYLGLUCOSIDE°, ANHYDROXYLITOL°, XYLITOL°, GALACTARIC ACID°, PCA ETHYL COCOYL ARGINATE°

*состојки од органско потекло
°100% состојки од природно потекло
20% состојки од органско потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот ECOCERT

Дополнителни информации

Пакување (ml, l)

30ml

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.