NOVEXPERT HYALURONIC ACID МИЦЕЛАРНА ВОДА ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА

ЧИСТЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • ЕКСТРАКТ ОД ЗЕЛЕН ЧАЈ • ГЛИЦЕРИН

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете неколку капки од мицеларна вода на вата. Нанесете на лицето, очите и вратот, со движења одвнатре нанадвор, за да ја отстраните шминката и да ја исчистите кожата.

200мл

Фреквенција на користење: наутро и/или навечер.

1,160 ден

Опис

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER)°, BUTYLENE GLYCOL°, GLYCERIN°, PARFUM (FRAGRANCE)°, ARGININE°, SODIUM HYALURONATE°, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*°, LACTOBACILLUS FERMENT°, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE°, CITRIC ACID°, PHYTIC ACID°, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT*°

*состојки од органско потекло
°100% состојки од природно потекло
10% состојки од органско потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот ECOCERT

Дополнителни информации

Пакување (ml, l)

200ml

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.