URIAGE BÉBÉ 1ST THERMAL WATER Термална вода за бебе 150ml

  • ХИДРАТИРА
    Благодарение на неговиот висок состав на минерали блиску до клетките на кожата, има продолжено хидратантно дејство.
  •  СМИРУВА
    Благодарение на неговата рамнотежа на минерали, вклучувајќи калциум и магнезиум, обезбедува придобивки за чувствителната кожа на бебето.
  • ЗАШТИТУВА
    Дејството на силициумот помага да се зајакне хидролипидниот филм на кожата. Додека неговиот специфичен минерален состав помага за обновување на бариерата на кожата.

• ФОРМУЛА
– Термална вода Uriage, 100% ЧИСТА И ПРИРОДНА, богата со минерални соли и елементи во трагови.

474 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.