URTEKRAM Лосион за мажи за лице и тело од баобаб

 

СМИРУВАЊЕ • РЕГЕНЕРАЦИЈА • ХРАНЕЊЕ
АЛОЕ ВЕРА • ШЕА ПУТЕР • МАСЛИНОВО МАСЛО

150 мл

349 ден

Опис

Лосион за мажи со јак, машки мирис на смрека. Моќна комбинација од баобаб, сладунец и алое вера. Сладунецот и помага на вашата кожа при заштита од надворешното загадување, алое верата смирува и регенерира. Додека пак, Баобабот и хиалуронската киселина ја хранат и хидрираат вашата кожа.

 

21% состојки од органско потекло

67% состојки од органско потекло, без вода и минерали

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете и масирајте на посакуваните делови од телото, до целосно впивање.

 

СОСТОЈКИ (INCI):  AQUA, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER*, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, GLYCERIN**, POLYGLYCERYL-3 DICITRATE/STEARATE, ZEA MAYS STARCH*, CETYL ALCOHOL, COCO-CAPRYLATE, GLYCERYL STEARATE SE, PRUNUS ARMENIACA KERNEL OIL*, GLYCERYL CAPRYLATE, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, GLYCYRRHIZA GLABRA ROOT EXTRACT*, ADANSONIA DIGITATA FRUIT EXTRACT*, SODIUM HYALURONATE, HEXAPEPTIDE-11, MAGNOLIA OFFICINALIS BARK EXTRACT, XANTHAN GUM, PARFUM*, LACTIC ACID, TOCOPHEROL, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, LIMONENE, LINALOOL.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.