WILDA SIBERICA / HYDRO BOOST РЕГЕНЕРАТОР ЗА ХИДРАТАЦИЈА НА СУВО КРЗНО – 1000 МЛ.

  • Тип на кожа – Сува кожа
  • Наменето за – Миленици
  • Тип на производ – Регенератор за миленици
  • Дејство / Ефект – Хидратација (Moisturizing/Hydrating) , Омекнување (Smoothing)
  • Сертификати – Vegan Society , Ecocert ORGANIC ECOPETCARE , SAFE PET COSMETICS
  • Брендови – Wilda Siberica

1,225 ден

Опис

За сува крзно на кое му е потребна хидратација! Алгите се омилената морска трева на поларните мечки. Мечките се сметаат за предатори, но тие исто така сакаат да јадат и алги. Проколагенот кој се содржи во алгите има богата мешавина од аминокиселини кои го обновуваат крзното правејќи го меко и свиленкасто. Железото и калиумот во алгите, активно го хидрираат крзното, додека јодот го храни и поттикнува раст.

Погоден за кучиња и мачки.

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на влажно крзно, оставете го да делува 2-3 минути, па потоа исплакнете со топла вода.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.